درصد ایران توافق خارجی آمریکا کره شمالی

درصد: ایران توافق خارجی آمریکا کره شمالی وزیر امور خارجه اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار پزشکی چگونه از مبتلا شدن به تب کریمه کنگو جلوگیری کنیم؟

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی با اشاره به این‌که بیماری تب خونریزی دهنده‌ی کریمه کنگو از جمله بیماری‌هایی است که با گرم‌تر شدن هوا احتمال شیوع دارد و بیماری بس

چگونه از مبتلا شدن به تب کریمه کنگو جلوگیری کنیم؟

چگونه از مبتلا شدن به تب کریمه کنگو جلوگیری کنیم؟

عبارات مهم : بیماری

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی با اشاره به این که بیماری تب خونریزی دهنده ی کریمه کنگو از جمله بیماری هایی است که با گرم تر شدن هوا احتمال شیوع دارد و بیماری بسیار خطرناکی است ، توصیه های پیشگیرانه ای را در این رابطه ارائه داد.

«امیرحسین بهداد» در گفت وگو با ایسنا، با تأکید بر این که همه کارها پیشگیرانه جهت پیشگیری از تب کریمه کنگو به وسیله اداره کل دامپزشکی استان انجام شده است هست، گفت: اگر مردم نکات بهداشتی و پیشگیری های مورد نیاز را انجام دهند شاهد مبتلا شدن و شیوع این بیماری در استان نخواهیم بود.

وی تشریح کرد: مردم مطمئن شوند گوشتی که تهیه می کنند در کشتارگاه ها ذبح شده است باشد، چون گوشت های ذبح شده است در کشتارگاه ها، در سیستم پیش سردی قرار داده می شود.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی ادامه داد: حتی اگر گوشت دام مبتلا به بیماری هم باشد، زمانی که در سیستم پیش سردی قرار می گیرد، عامل بیماری به علت کم کردن PH و زیاد کردن اسید استیک از بین می رود و در نتیجه گوشتی که به دست مردم می رسد سالم و بهداشتی هست.

مدیرکل دامپزشکی استان گفت: از مردم خواستاریم گوشت های مصرفی خود را از فروشگاه های معتبرخریداری کرده و گوشت بسته بندی شده است نیز حاوی مهر تایید دامپزشکی باشد.

وی با تأکید بر این که متأسفانه بعضی شهروندان دام را خریداری کرده و در منزل ذبح می کنند، افزود: این کار اشتباه ترین کار ممکن است و شهروندان به هیچ عنوان دام را خودشان در منزل ذبح نکنند، آیا که اقدامی کاملا غیربهداشتی هست.

وی افزود: طی سال های گذشته چندین نفر از هموطنانمان به خاطر تب کریمه کنگو جان خود را از دست دادند. خواستاریم که مردم از خرید گوشت هایی که بصورت کشتار قاچاق، کشتار غیرمجاز، کشتار خارج از کشتارگاه ذبح می شوند، خودداری کنند.

بهداد با بیان این که بعضی به علت ناآگاهی یا کم آگاهی ذبح دام در منزل را ترویج می دهند، افزود: این عنوان به هیچ عنوان با موازین بهداشتی سنخیت ندارد.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه مرسوم شده است که مردم در مسیر مشکین شهر، دامی را خریداری کرده و ذبح می کنند و گوشت را بدون این که در کشتارگاه ذبح شود، مورد استفاده قرار می دهند، در اینگونه موارد احتمال شیوع این بیماری وجود دارد.

مدیرکل دامپزشکی استان در توصیه ای به دامدارن گفت: از دامدارن خواستاریم که اماکن دامی خود را بطور مرتب ضدعفونی کنند، چون ناقل بیماری تب کریمه کنگو «نایرو ویروس» است و ناقل این ویروس نیز کنه هایی به نام هیالوماست که با شروع فصل گرما فعالیت خود را شروع می کنند. این کنه ها ناقل بیماری هستند و بیماری را از دامی به دام دیگر انتقال یافته می کنند.

وی در خصوص نحوه ی صحیح دفع کنه های هیالوما از روی دام نیز گفت: دمداران جهت برداشتن کنه از روی دام هرگز بطور مستیقم با دست خود وارد عمل نشوند، بلکه با پنبه الکلی از روی دام برداشته و داخل آتش بیندازند و به هیچ عنوان مستقیماً با دست خود کنه را برندارند، چون امکان مبتلا شدن به بیماری وجود خواهد داشت.

مدیرکل دامپزشکی استان اظهار امیدواری کرد بعد از اتمام تابستان، با رعایت موارد بهداشتی هم چنین پیشگیری های مورد نیاز به وسیله دامدارن، این بیماری در امسال نیز همانند سال گذشته در آذربایجان شرقی مشاهده نشود.

وی گفت: اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، همه بسترها را جهت پیشگیری مبتلا شدن به بیماری تب کریمه کنگو را فراهم کرده و همه کشتارگاه را به سیستم پیش سردی مجهز کرده ایم، اگر مردم گوشت های مصرفی خود را از کشتارگاه هایی که تحت نظارت اداره کل دامپزشکی استان است تهیه کنند، به این بیماری مبتلا نمی شوند.

وی تشریح کرد: یکی از افتخارات استان این است که با جلب همکاری های فرابخشی به خاص ستاد ساماندهی کشتارگاه های استان در مدت وقت کم تمامی کشتارگاه حتی در دور افتاده ترین شهرستان ها، مجهز به سیستم پیش سردی شده است هست.

بهداد با بیان این که همه کارها پیشگیرانه در رابطه با بیماری تب کریمه کنگو به وسیله دامپزشکی استان انجام شده است هست، افزود: اگر دامداران هم چنین مردم نکات بهداشتی را رعایت کنند، به هیچ عنوان امکان مبتلا شدن به این بیماری وجود نخواهد داشت، ولی اگر موارد بهداشتی رعایت نشود هر لحظه احتمال بروز این بیماری وجود دارد.

وی یادآور شد: بیماری تب کریمه کنگو بصورت چشمی و بالینی قابل تشخیص نبوده و صرفاً با انجام آزمایش امکان تشخیص وجود دارد، از همین رو چون امکان انجام آزمایش بر روی همه حیوانات وجود ندارد، دام های ذبح شده است در کشتارگاه، به مدت 24 ساعت در سیستم پیش سردی قرار گرفته و عامل بیماری در این صورت از بین می رود.

چگونه از مبتلا شدن به تب کریمه کنگو جلوگیری کنیم؟

واژه های کلیدی: بیماری | بهداشتی | کشتارگاه | مبتلا شدن | دامپزشکی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog