درصد ایران توافق خارجی آمریکا کره شمالی

درصد: ایران توافق خارجی آمریکا کره شمالی وزیر امور خارجه اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی هنگامی که «آقای مدعی مدیریت تحریم» ،در دام یک خبر جعلی افتاد

رییس سابق بانک مرکزی که مدعی مدیریت تحریم و بحران کشور در دو سال اول دهه اخیر است،‌این روزها با استناد به یک خبر جعلی انتشار یافته در بعضی از رسانه های داخلی که

هنگامی که «آقای مدعی مدیریت تحریم» ،در دام یک خبر جعلی افتاد

هنگامی که «آقای مدعی مدیریت تحریم» ،در دام یک خبر جعلی افتاد

عبارات مهم : اخبار

رییس سابق بانک مرکزی که مدعی مدیریت تحریم و بحران کشور در دو سال اول دهه اخیر هست، این روزها با استناد به یک خبر جعلی انتشار یافته در بعضی از رسانه های داخلی که عموما از آن ها به عنوان منبع مهم اخبار هم یاد نمی شود، اظهاراتی را در مورد میزان دارایی های آقا زاده های ایرانی در خارج از کشور و نسبت آن با بودجه کشور مطرح کرده است؛سخنانی که در ذهن بسیار از خوانندهای بیانات فرد مورد اشاره ، این پرسش را بوجود آورد که آیا او در زمانی که مدیریت یکی از مهمترین ارکان مالی و پولی کشور را برعهده داشته است بر اساس چنین اخبار نادرست و اشتباهی تصمیم گیری می کرده تا تحریم ها به مردم کشور عزیزمان ایران آسیبی وارد نکند؟

به گزارش ایسنا ، محمود بهمنی ،به گفته خودش دارای 47 سال سابقه فعالیت در امور بانکی و اقتصادی است ، مدعی است ،در زمانی که رکود مالی بر بعضی از کشورهای غربی حاکم بود به دعوت بانک جهانی و بانک فدرال رزرو آمریکا «بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا»به این کشور رفته و طی جلساتی به آن ها گفته که چگونه می توانند از رکود و بحران خارج شد. می گوید در سال 90 و 91 در شرایطی که اوضاع تحریم ها خیلی بدتر از امروز بوده به نحوی که اجازه نمی دادند یک دلار وارد کشور عزیزمان ایران شود و تمام پول های پایتخت کشور عزیزمان ایران در بانک های خارجی بلوکه بوده هست، توانسته تحریم ها را به عالی ترین شکل ممکن مدیریت کند.

محمود بهمنی سابقه هفت سال ریاست بانک مرکزی در دوران احمدی نژاد را در کارنامه کاری خود دارد، زمانی که در سال های آخر آن اقتصاد کشور عزیزمان ایران به بهانه دور زدن تحریم ها با دلال هایی چون بابک زنجانی مواجه شد، پرونده ای که همچنان مفتوح است و بخشی از دارایی های ملت کشور عزیزمان ایران که به وسیله این کاسبان تحریم به تاراج رفته بود همچنان به خزانه ملت باز نگشته است.

هنگامی که «آقای مدعی مدیریت تحریم» ،در دام یک خبر جعلی افتاد

حاشیه ها و شوک های بانکی در دوران مسئولیت محمود بهمنی کم نبود گرچه او بارها در مصاحبه هایش به صورت تمام قد از عملکرد خود دفاع کرده هست، ارتباطش با افرادی چون بابک زنجانی و رضا ضراب را تکذیب کرده است و مدعی است برداشت شبانه 30 هزار میلیاردی بانک مرکزی از بانک ها به دستور شورای امنیت ملی بوده است و از رسانه ها و بعضی از مسئولان شاکی است که آیا از او به خاطر بازگرداندن این پول ها به خزانه تقدیر نشده است و رسانه ها تیتر زده اند« برداشت شبانه بانک مرکزی از حساب بانک ها» .

بهمنی که در دوران مسوولیت او به گفته بعضی از متخصصان امور مالی و بانکی، به خاطر اعمال بعضی از سیاست های نادرست از سوی دولت وقت و نبود نظارت دقیق و کار آمد بر امور بانکی و مالی کشور ،قبح اختلاس های بانکی شکسته و وقوع این فساد در کشور شتاب گرفت ،به تازگی در مصاحبه ای با یکی از خبرگزاری های مطرح کشور با طرح این ادعا که دو سال ارز ناشی از صادرات به کشور بازنگشته هست. در بخشی از سخنان خود گفته است :چرا امروز اعلام می کنند 148 میلیارد دلار موجودی حساب آقازاده های ما در بانک های خارجی هست. ذخایر کشور ما اینقدر نیست، یعنی بیش از ذخایر ارزی کشور، موجودی حساب آقازاده ها در خارج از کشور است.

رییس سابق بانک مرکزی که مدعی مدیریت تحریم و بحران کشور در دو سال اول دهه اخیر است،‌این روزها با استناد به یک خبر جعلی انتشار یافته در بعضی از رسانه های داخلی که

وی که در حال حاضر به عنوان نماینده شهرستان های ساوجبلاغ ،طالقان و نظرآبادو عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس دهم حضور دارد، ادامه داده است: پنج هزار آقازاده در خارج از کشور چه می کنند؟، گفته می شود 300 نفر آن ها درس می خوانند، بقیه آن ها چه می کنند، دولت باید به این عنوان پیگیری کند و دستگاه های مربوطه در این زمینه باید وظایف ارزش را انجام دهند. بعد از بیان این بیانات از دهان این نماینده این پرسش به وجود آمد که منبع و مدرک سخنان این نماینده مجلس چیست و کجاست ؟

با یک جستجوی راحت در اینترنت می توان فهمید که او ظاهرا جهت بیان این سخنان به خبری که در اوایل تیر ماه در بعضی از رسانه های داخلی منتشر شد استناد کرده هست، خبری که هیچ منبع معتبری نداشت و به نظر می رسید که زاییده تفکرات و خیالات عده ای به اصطلاح فعال رسانه ای است که بعضا به دنبال ایجاد حاشیه با اهداف سیاسی خاص و یا دیده شدن در این عرصه هستند؛ چراکه در اوایل تیر ماه بعضی از سایت های داخلی به نقل از استیون منوچین رییس خزانه دولت آمریکا خبری که بهمنی رییس بانک مرکزی به آن اشاره کرد را منتشر کردند و گفتند که قرار است ظرف سه ماه آینده این آقازاده ها به کشور عزیزمان ایران دیپورت شوند.

پس از انتشار این خبر ، تعدادی از رسانه های معتبر داخلی در خبری اعلام کردند که در صفحه شخصی این مقام آمریکایی چنین اظهاراتی وجود ندارد و در ادامه رسانه هایی که این بیانات را منتشر کرده بودند ،مجبور شدند که این خبر ساختگی را از روی سایت خود از بین بردن کنند.

هنگامی که «آقای مدعی مدیریت تحریم» ،در دام یک خبر جعلی افتاد

به گزارش ایسنا ،در این که رواج پدیده آقازادگی در کشور پرسشها عدیده ای را جهت کشور عزیزمان ایران به همراه داشته و خواهد داشت و باید سازوکاری جهت جلوگیری از این عنوان و استفاده بعضی از ژن های خوب از رانت هایی که به واسطه آقازادگی ارزش جهت حضور در عرصه سیاسی و اقتصادی کشور در اختیار دارند، اندیشیده شود، ولی شکی نیست که انتشار بعضی از اخبار نادرست در این زمینه نیز ،غیر از زیاد کردن ناامیدی و ایجاد بی اعتمادی زیاد بین مردم و حاکمیت نتیجه دیگری به همراه نخواهد داشت .

در فضایی که رسانه های موثر و تاثیرگذار غربی و عربی منشتر شدن بعضی از اخبار جهت دار و نادرست کمر به ایجاد بحران در کشور و منزوی کردن پایتخت کشور عزیزمان ایران در عرصه بین المللی با نشانه نابود کردن کشور عزیزمان ایران ، بسته اند مهم است صاحبان قدرت و تریبون در داخل کشور از هر طیف سیاسی و فکری در بیان اظهارنظرهای خود دقت سیاسی بیشتری داشته باشند و صرفا فقط جهت پیشبرد اهداف سیاسی خود و زیر پرسش بردن یک جریان به هرگونه اخبار و اطلاعاتی اعتماد نکنند تا کشتی بزرگ کشور عزیزمان ایران که این روزها در دریایی پرتلاطم و موج های بلند و کوتاه در حال حرکت هست، بتواند با انجام بعضی از اصلاحات و جراحی های سازنده به سر منزل مقصود برسد.

رییس سابق بانک مرکزی که مدعی مدیریت تحریم و بحران کشور در دو سال اول دهه اخیر است،‌این روزها با استناد به یک خبر جعلی انتشار یافته در بعضی از رسانه های داخلی که

واژه های کلیدی: اخبار | ایران | سیاسی | مرکزی | ایرانی | مدیریت | تحریم ها | رسانه ای | رسانه ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog