درصد ایران توافق خارجی آمریکا کره شمالی

درصد: ایران توافق خارجی آمریکا کره شمالی وزیر امور خارجه اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تحلیل های مسکنی مدیران ساختمان دادمان اشتباه از آب درآمد ، آخوندی گرانی مسکن را گردن «عدم قطعیت» انداخت

وزیر راه و شهرسازی گفت که توانسته جلوی زیاد کردن قیمت مسکن را بگیرد و علت این رشد قیمت ناگهانی در بازار مسکن «عدم قطعیت» است. 

تحلیل های مسکنی مدیران ساختمان دادمان اشتباه از آب درآمد ، آخوندی گرانی مسکن را گردن «عدم قطعیت» انداخت

آخوندی گرانی مسکن را گردن «عدم قطعیت» انداخت/ تحلیل های مسکنی مدیران ساختمان دادمان اشتباه از آب درآمد

عبارات مهم : بازار

وزیر راه و شهرسازی گفت که توانسته جلوی زیاد کردن قیمت مسکن را بگیرد و علت این رشد قیمت ناگهانی در بازار مسکن «عدم قطعیت» هست.

به گزارش ایلنا، عباس آخوندی شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی راجع به علت زیاد کردن قیمت 50 درصدی مسکن تنها در چند ماه گذشته گفت: «عدم قطعیت» عامل زیاد کردن قیمت مسکن هست. وزیر راه و شهرسازی در حالی ادعا می کند که عدم قطعیت به تعبیر وزیر به این معنا که ما ندانیم فردا چه اتفاقی رخ می دهد و به این تناسب خرید و فروش شکل نمی گیرد حتی سرمایه گذاری هم صورت نمی گیرد، عامل گرانی های مسکن است ولی مردم، انبوه سازان، کارشناسان اهل فن و کارشناسان اقتصادی و مشاوران املاک و … بر این باور هستند که بااهمیت ترین عامل زیاد کردن قیمت مسکن کمبود عرضه است که از چند سال گذشته هشدار آن را به وزارت راه وشهرسازی داده بودند.

آخوندی در بخش دیگر از صحبت های خود مدعی شد که جلوی زیاد کردن قیمت مسکن را در وقت رکود گرفته است! حال اینکه هر فردی با هر سطح سوادی می داند دوره رکود ظرفیت زیاد کردن قیمت را ندارد.

تحلیل های مسکنی مدیران ساختمان دادمان اشتباه از آب درآمد ، آخوندی گرانی مسکن را گردن «عدم قطعیت» انداخت

خارج شدن کنترل بازار مسکن از دست دولت خود را آنجا نشان داده که اگر مصاحبه های سال های 92 تا 95 آقای وزیر و معاونان مسکنی و مشاورانشان را بخوانیم می بینیم که همه به اتفاق بر این باور هستند که بازار مسکن کشش زیاد کردن قیمت جهشی را ندارد و در دوره رونق هم نمی تواند زیاد کردن قیمت غیر معمول داشته باشد ولی امروز شاهد آن هستیم که تمام تحلیل های مدیران ساختمان دادمان اشتباه از آب درآمده و عرض چند ماه قیمت مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران بیش از 50 درصد رشد داشته است.

از سوی دیگر وزیری که همواره ادعای عدم دخالت دولت در بازار را داشته و به اقتصاد آزاد اعتقاد است این بار از الزام موجران جهت سقف زیاد کردن 10 درصدی قیمت اجاره حرف می زند تا ازاین طریق بتواند بازار مسکن را کنترل کند و می گوید در تمام دنیا این روال عادی و عرف است ولی آقای وزیر که تجربه زندگی در انگلیس را دارد هنوز نمی داند که اساسا مسکن در این کشورها کالای سرمایه ای نیست و مردم آن کشورها با مسئله کمبود مسکن مواجه نیستند که در واقع این قاعده ای است که باعث تنظیم بازار می شود و نه دخالت دولت در اضطراری شدن لحاظ قیمت های دستوری در قراردادهای بین مستاجر و موجر.

وزیر راه و شهرسازی گفت که توانسته جلوی زیاد کردن قیمت مسکن را بگیرد و علت این رشد قیمت ناگهانی در بازار مسکن «عدم قطعیت» است. 

واژه های کلیدی: بازار | ساختمان | عباس آخوندی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog